Úvodní stránka | Kdo jsme | Aktuality

Aktuality

Blížící se uzavření přihlášek do celostátní soutěže DOMINO / 19. 01. 2018 /

Blíží se konečný termín, kdy je možné přihlásit svůj příspěvek do celostátní soutěže DOMINO. Do tohoto již VII. ročníku se může přihlásit kdokoliv z pedagogů, který používá digitální výukový materiál ve vzdělávacím procesu a měl by chuť jej představit pedagogické veřejnosti. Může tak učinit ještě do konce měsíce ledna 2018. Na rozdíl od podobných soutěží, kde se hodnotí dle určitých  kritérií vlastní výukový objekt (DUM), se v případě soutěže DOMINO jedná o představení celé výukové aktivity s využitím vhodného didaktického digitálního materiálu.

Výňatek z Pravidel soutěže a požadavků na vložené metodiky a výukové objekty:

  • Cílem není vlastní výukový objekt (DUM chcete-li), ale představení výukové aktivity s využitím vhodného didaktického digitálního materiálu.
  • Představte svou nejlepší hodinu skládající se z různorodých elementů. Výhodou je využití přenosných zařízení ať již s aplikacemi online, cloudem, či aplikace v mobilu, tabletu či jiném zařízení.
  • Výhodou je v takovém případě možnost využít rozhodujících částí hodin i na přenosných počítačích, domácích stanicích žáků bez rozdílu technologií.
  • Vítáme i ztvárnění videoklipu v maximální délce tří minut a jeho vložení z jakéhokoli úložiště jako odkaz do metodického materiálu. Jednotlivá videa budou pak přenesena do vlastní webové stránky.

Pro bližší a konkrétnější informace, nebo i pro zhlédnutí dosavadní databáze přihlášených prací navštivte webovou stránku soutěže DOMINO http://domino.nidv.cz .

Domino - leták

Archiv novinek